Oksitocīns nodrošina monogāmiju.

avots: www.creationswap.com

Ir dzirdēts par daudzu gadu ilgiem mīlas stāstiem, kuros pāri apgalvo, ka mīl viens otru neatkarīgi no aizritējušā laika.

Lai saprastu, kā tiek saglabāta mīlestības saikne, Bonnas universitātes medicīnas centra zinātnieki apņēmās atrast to komponentu, kas nodrošina monogāmiju un ilgstošu laimi pāru attiecībās.

Seksualitāte un veselība (Judīte Briede)

 

Ko tev vajadzētu zināt par prezervatīviem

Vai prezervatīvi aizsargā no STS un grūtniecības?

Ja tu esi jauns un seksuāli aktīvs vai apsver kļūt seksuāli aktīvs, tad šis ir kritisks jautājums. Mūsdienās ir pieaugoša STS (seksuāli transmisīvo slimību) epidēmija. Ir konstatēts, ka vairāk kā 65 miljoni cilvēku ir tagad inficēti un katru gadu inficējas 15 miljoni cilvēku. Ceturtdaļa šo inficēšanos ir pusaudžu vidū un divas trešdaļas ir līdz 25 gadu vecumam. Dažas no šīm infekcijām var ārstēt ar antibiotikām, bet citas ir daudz bīstamākas. Dažas STS ir neārstējamas infekcijas, kas ilgst visu mūžu. Citas var izraisīt dzīvību apdraudošas slimības un pat nāvi. Kad mūsu vecāki bija jauni, galvenās STS bija sifiliss un gonoreja. Šodien saraksts ir audzis līdz, iespējams, 25 STS, par ko vajadzētu padomāt katram jaunietim.

© 2016 Īsta Mīlestība Gaida. All rights reserved.