"Vai pargulēt ar puisi?"

Kaspars Ozoliņš
"Sveiki! Mani sauc Ieva, man ir 16 gadi. Nu jau kādu laiku esmu attiecībās ar puisi. Viņš saka, ka pienācis laiks nākamajam posmam mūsu draudzībā, bet es vēl nejūtos gatava pārgulēt. Kā pateikt nē, bet nepazaudēt viņu?"

Atbild biedrības Īsta Mīlestība Gaida lektors Kaspars Ozoliņš (attēlā).


Sveika, Ieva! 

Vispirms es gribētu tevi iedrošināt nedarīt to, ko tu nevēlies. Ir ļoti svarīgi būt patiesai un tādai, kāda tu esi. Būtu svarīgi arī pastāstīt puisim par savam sajūtām, par to, ka vēlies gaidīt ar seksuālajām attiecībām. Domā ne tikai par sevi, bet arī par otru personu. Nemāni viņu! Jo, ja tu to izdarīsi negribot, otrs to var sajust un attiecības var izjukt. Padomā, kā tu varēsi vispār saprast, vai tu vēlies ar viņu mīlēties, ja pirmās reizes to darīsi negribot. No savas pieredzes varu teikt, ka vēlāk nespēsi līdz galam seksuāli atvērties.


Mēs, Īsta Mīlestība Gaida, iesakām tev pārbaudīt, cik nopietni viņš uztver jūsu attiecības un cik ilgi tās vispār pastāvēs. Pasaki viņam, ka tev sekss būs tikai ar tavu vīru. Viņš būs šokā, jo, lai jūs pārgulētu, viņam tevi būtu jāprec, bet tas viņam liks saprast, uz kurieni jūsu draudzība ved. Vai viņš ir gatavs ar tevi draudzēties bez seksa? Ja viņš ir ĪSTAIS, tad jā, bet - ja nav, tad jūsu draudzība beigsies pēc diviem, trim mēnešiem. Vienalga, kā, kad un uz cik ilgu laiku tu pateiksi nē, viņš paliks ar tevi tik ilgi, cik svarīga tu viņam esi. Ja esi svarīga, tad gaidīs tevi ilgi, bet ja nē, tad drīz vien sāks tev uzstājīgāk uzmākties ar seksuālajām attiecībām. Mēģinās tevi visādi pierunāt ar viltīgiem gājieniem. Ja tu ļausies, tad jūsu draudzība ilgs tik ilgi, cik tu būsi gatava tēlot un noklusēt par to, kas tevi nomāc.


Daži piemēri, kā jaunieši, kuri ir pievienojušies kustībai Īsta Mīlestība Gaida, ir pateikuši „nē”:


 - Tu to darītu, ja mani mīlētu!
 - Ja tu mani mīlētu, tu nemaz neprasītu!

 - Visi to dara!
 - Tu tiešām domā, ka esmu tik stulbs/a?

 - Tu nezini, no kā atsakies!
 - Ā, tu domā no grūtniecības, slimībām, vainas apziņas, bailēm... Nē, paldies!

 - Nekas jau slikts nenotiks!
 - Jā, jo nekas nenotiks!

 - Pamēģini, tev patiks!
 - Jā, zinu! Ar personu, kuru apprecēšu!

 - Bet bez seksa es nevaru dzīvot!
 - Neesmu dzirdējis, ka kāds būtu nomiris, jo nedabūja seksu.

 

Protams, reālajā dzīvē pateikt „nē” kādam, kurš tev ļoti patīk, nav tik vienkārši. Pasakot „nē” tu dod iespēju puisim un arī sev pašai vēlreiz izvērtēt, cik svarīga jums ir šī draudzība.

Plašāk par to, kā un kāpēc pateikt „nē” seksam līdz laulībām, vari uzzināt, noskatoties lekcijas video.

© 2016 Īsta Mīlestība Gaida. All rights reserved.