Par dzīvību„Mēs visi esam PAR dzīvību, kamēr neesam iekūlušies nepatikšanās...”
, savu stāstu mums uztic Agnese (22).

 


Foto: Īrisa Mūrniece

 

 


Esmu PAR dzīvību

„Esmu PAR dzīvību. Tomēr, ja pakristu un paliktu stāvoklī, izvēlētos izdarīt abortu. Es neietu un nejautātu pēc palīdzības, es pat nestāstītu par to bērna tēvam, savai ģimenei un draugiem. Es izdarītu abortu. Es zinu, ka tas ir briesmīgi un nežēlīgi, bet tā es šobrīd jūtos – cietsirdīga, ar akmens sirdi.

Tieši tāpēc šajā laikā - līdz Lieldienām - visvairāk vēlos mainīt savu sirdi. Vēlos atzīt un nožēlot grēkus, bet joprojām manī ir cīņa par to, vai atdot to visu Dievam un būt brīva vai arī – turpināt attaisnot sevi.”


Nespēju pateikt „nē!”

„Kad man bija 16, devos uz kādu pasākumu. Tur satiku dažus draugus, bet vēlāk pievienojos kādai kompānijai un nodejoju ar kādu puisi visu vakaru. Pēc dejām devāmies uz viņa telti, sākām skūpstīties, līdz jau bijām kaili. Sapratu, kas tūlīt notiks... teicu viņam, ka nekas nenotiks, ja viņam nav prezervatīva. Kad tu grēko, tu vēlies, lai viss būtu pēc iespējas drošāk, jo ir tāda nelāga sajūta. Šim puisim nebija prezervatīva un tas man lika atvieglojumā nodomāt – esmu drošībā. Tomēr viņš nolēma iet pie kāda no saviem draugiem, lai dabūtu prezervatīvu. Tad viņš atgriezās, un tas gandrīz notika, tomēr - prezervatīvs saplīsa. Atlikušo nakts daļu es pavadīju pateicībā, ka nekas nenotika. Nākamajā rītā viņa draugi mani mēģināja pierunāt pārgulēt un es biju jau nogurusi teikt nē. Tāpēc pārgulēju ar vienu no puišiem. Kad es par to pastāstīju saviem draugiem, viņi bija šokā, jo vienmēr bija centušies mani pasargāt no nepareizajiem puišiem un dīvainām ballītēm. Viņi bija likuši savas cerības uz mani ticot, ka es spēšu sagaidīt savu īsto mīlestību.

Drīz sākās skola. Sākās “tusiņi” – braukāšana apkārt mašīnās, smēķēšana, dzeršana – kāda forša dzīve, ne? Kādu vakaru es pārgulēju ar puisi no tās kompānijas. Man nebija nekādas baudas. Man vienkārši patika, ka viņš teica, ka esmu jauka, skaista... un tā mēs pārgulējām pāris reizes. Bet man patika viņa labākais draugs, kurš bija arī manas draudzenes mīļotais. Kādu rītu pēc ballītes viņš veda mani mājās. Tā nu sanāca, ka mēs pārgulējām. Es gribēju tikai kādu, ar ko parunāt, bet vārds pa vārdam un...

Vēl bija pāris puiši, ar kuriem pārgulēju. Kādu dienu sapratu, ka esmu jau kļuvusi kā mauka, jo nespēju atturēties un pateikt nē.”


Avārijas kontracepcija nogalina...

„Pēc kāda laika sāku satikties ar vienu no saviem bijušajiem. Viņš teica, ka man ir jātic mīlestībai. Mēs bijām kopā divus mēnešus un to laikā arī pārgulējām. Un te esmu nonākusi līdz sava stāsta daļai par dzīvību. Esot šajās attiecībās, biju izmantojusi avārijas kontracepciju trīs reizes. Tas nozīmē, ka, iespējams, esmu nogalinājusi trīs mazus bērniņus. To es nekad neuzzināšu... Šīs tabletes tiešām iedarbojas, jo pēc to lietošanas man sākās asins infekcija, asiņošana divu nedēļu garumā un trīs augoņi krūtīs. Trakākais šajā visā bija mana vientulība. Neviens nezināja, kas ar mani notiek.”


Dievs var lietot mūs un mūsu salauztās dzīves, lai palīdzētu citiem

„Visu šo laiku es biju izsalkusi pēc mīlestības, bet tā arī nekad to nesaņēmu. Esmu pārgulējusi ar astoņiem puišiem un tikai vienu es mīlēju (tā man likās), bet kuram es biju vienaldzīga. Ik pa laikam mēdzu domāt un sapņot, kā būtu, ja man būtu patiesas attiecības. Ik pa laikam šaubos, vai man vispār būs puisis un, ja būs – kā viņš uz mani skatīsies?

Neskatoties ne uz ko, Dievs ir ielicis manā sirdī ticību un cerību, ka varu turpināt lūgt un sapņot par savu īsto un vienīgo. Es zinu, ka man ir piedots, bet man ir jāiet pie Kristus krusta un jāatstāj visas tās pagātnes lietas. Es zinu, ka Dievs var lietot mūs un mūsu salauztās dzīves, lai palīdzētu citiem.”

© 2016 Īsta Mīlestība Gaida. All rights reserved.