Mīlestība atgriežas


Kas ir mīlestība?

Lai cik arī nebūtu definīciju vārdam „mīlestība”, to nav iespējams pilnībā aprakstīt. Vai zini, ka ir tāds auglis -  banānananāss? Kamēr nebūsi to pagaršojis, nezināsi, kā tas garšo. Tāpat ir ar mīlestību. To nevar aprakstīt, bet var tikai piedzīvot. Sengrieķu valodā šim vārdam ir trīs dažādi apzīmējumi:

 

 

  1. eros - romantiskā jeb fiziski pievilcīgā mīlestība pret pretējo dzimumu. Lai būtu šis eros pret kādu, svarīga ir: ārējā pievilcība, balss tonis, pieskāriens, smarža utt. Viss, kas ar pieciem maņu orgāniem ir sajūtams.
  2. phileo - draugu mīlestība - vairs nepievērš uzmanību ārējām, ķermeniskajām lietām, bet gan dvēseliskajai vienotībai jeb draudzībai. Jābūt savstarpējai uzticībai, kopīgām interesēm, sapratnei, līdzīgam intelektam, kopīgiem mērķiem un dzīves uzskatiem utt.
  3. agape - šajā mēnesī mēs svinam Ziemassvētkus. Katrā ģimenē ir savas tradīcijas. Citiem svarīgi sagādāt kādu jauku dāvanu saviem tuviniekiem, citam – sarīkot svinības. Piemēram, kristīgā pasaule šajā laikā svin Jēzus Kristus dzimšanas svētkus. Gan jau katrs no jums ir dzirdējis dziesmu „Klusa nakts, svēta nakts...”, kāds ar vecākiem kopā apmeklē svētku dievkalpojumu, kurā katru gadu no jauna var dzirdēt stāstu par to, ka Dievs devis savu Dēlu pasaulei, lai tā tiktu glābta. Dieva mīlestība tiek parādīta kā tāda, kas ir gatava mirt otra dēļ. Mīlestība, kas ir gatava upurēties ir agapes mīlestība.

Viena no agapes mīlestības definīcijām, kuru izmanto visā pasaulē, ir atrodama Bībelē: „Mīlestība ir lēnprātīga, mīlestība ir laipna, tā neskauž, mīlestība nelielās, tā nav uzpūtīga. Tā neizturas piedauzīgi, tā nemeklē savu labumu, tā neskaistas, tā nepiemin ļaunu. Tā nepriecājas par netaisnību, bet priecājas par patiesību. Tā apklāj visu, tā tic visu, tā cer visu, tā panes visu.” /1. vēstulē Korintiešiem 13:4/

Attiecības starp vīrieti un sievieti būs noturīgas, ja pastāvēs visi trīs mīlestības veidi.

 

 

Vai mīlestība bija pazudusi?

Amerikā, 20. gadsimta 50., 60. gados norisinājās seksuālā revolūcija. Pirms tās atturēšanās no seksuālām attiecībām līdz laulībām bija parasta lieta. Attiecību pamatā bija agapes mīlestība, pēc tam phileo un tad eros - kā tāds labs un stiprs jumts mājai. Un neviens netika uzskatīts par dīvainu, ja gaidīja līdz kāzām. Pēc seksuālās revolūcijas un arī mūsdienās bieži vien uzskats ir: „ Dari, ko gribi, kad gribi, kur gribi un ar ko gribi.” Nu māja tiek celta, nevis sakot ar pamatu (agape), bet no jumta -  eros. Vispirms sekss, tad iepazīšu, un tad jau redzēs, vai iemīlēšu. Dažkārt lielais jumts ir tik svarīgs, ka „nospiež” pārējo un māja sabrūk. Tie, kas nav pārgulējuši vai, kas izvēlējušies gaidīt, tiek uzskatīti par vecmodīgiem. Sekas tam visam ir: šķirtas laulības, salauztas sirdis, atstāti bērni, aborti, neticība īstai mīlestībai. Vienmēr ir izņēmumi, bet kopīgā aina ir diezgan skumja. Ko darīt?

 

 

Pievienojies mīlestības revolūcijai!

„Īsta Mīlestība Gaida” aicina uz jaunu revolūciju. Mēs ticam, ka īsta mīlestība bija, ir un būs. Mīlestība, kas nemeklē savu labumu. Mīlestība, kas nepastāv izdevīguma dēļ, bet gan „priekos un bēdās”. Mīlestība, kas nepamet otru pie pirmajām grūtībām. 

Visā pasaulē vairāki miljoni jauniešu ir pievienojušies mīlestības revolūcijai un devuši apsolījumu gaidīt ar seksuālām attiecībām līdz laulībām. Latvijā apsolījuma kartīti ir parakstījuši vairāk kā 5000 jauniešu un 2012. gada pavasarī notiks „Īsta Mīlestība gaida”  10 gadu jubilejas nometne. Par to sīkāka informācija jau drīzumā.

 

Kāpēc viņi pievienojās mīlestības revolūcijai?

Maija (17 gadu): „Man apnicis būt sāpinātai apnicis, ka puiši pamet. Gribu sākt visu no jauna!”

Daniels (20 gadu): „Jo es ticu īstai mīlestībai un gribu sagaidīt savu vienīgo meiteni.” 

L. (23 gadu): „Sāpīgu notikumu rezultātā pārliecinājos, ka jāklausa savai sirdsbalsij (kas ir Dievs) nevis vides un draugu iespaidam. Žēl, ka par tādām šaubām jāmaksā tik dārgi, bet labi, ka ir Dievs, kurš visu piedod un ļauj sākt visu no sākuma. Doma par šo kartiņu un gredzenu bija jau sen, bet tā pa īstam - tikai nesen. Apsolīt apsolīju, taču tas var būt tāds nenoturīgs solījums, bet rakstīts vārds tomēr paliek rakstīts vārds.” 

Krista (18 gadu): „Ļoti daudzi mani draugi nožēlo, ka ir gulējuši ar citiem, bet es tā nevēlos darīt un nevēlos, lai mani bērni tā dara.”

Kitija(15gadu): „Vēlos savā dzīve ko mainīt. Taupīt sevi, savu skaistumu un veltīt to savam īstajam, vienīgajam.” 

Sabīne (14gadu): „Ir daudz jauniešu, kuri ar dzimumattiecībām nodarbojas jau kopš 14 gadu vecuma, bet es neuzskatu, ka tas ir vajadzīgs. Tas ir brīnišķīgi, ja tu to vēl neesi darījis.

 

Autors: Leida Ozoliņa

© 2016 Īsta Mīlestība Gaida. All rights reserved.