Lekciju tēmas un lektori

Mīlestība nav mirusi

Arī šogad festivālā "Mīlestība nav mirusi" varēsi dzirdēt daudz interesantas lekcijas. Ar kādām no lekcijām un lektoriem vari iepazīties šeit (Lekciju saraksts tiks papildināts).

 

Lekcija: Īstais cilvēks vai īstā mīlestība

Dainis PandarsDainis Pandars – ĪMG lektors un vadītājs, baptistu mācītājs, viens no raidījuma „Kāpēc gaidīt?” vadītājiem.

Mēs parasti ilgojamies satikt mūsu dzīves īsto mīlestību, ar kuru ceram kopīgi nodzīvot laimīgu dzīvi. Taču kā mēs varam saprast, ka tas ir tas īstais cilvēks? Vai pastāv iespēja, ka mēs varam sabojāt attiecības arī ar īsto? Kādām ir jābūt attiecībām, lai tās būtu patiešām stipras un spēcīgas visas dzīves garumā!

 

Lekcija: Mīlestība nav mirusi

Ulvis KravalisUlvis Kravalis – pedagogs, ĪMG un Krīzes grūtniecības centra lektors, Sv.Gregora kristīgā misijas centra absolvents, kalpo Rīgā - ev. lut. Vecajā Sv. Ģertrūdes draudzē.

Man ļoti patīk piedzīvojumi! Tāpēc Dievs, es ticu, ir mani ielicis tādā "brīvā specvienības aģenta" pozīcijā - lai būtu pieejams Viņam un cilvēkiem. Mans lielākais prieks dzīvē ir brīži, kad cilvēki sastop Mīlestību un man ir iespējams būt tajā līdzdalībniekam. Es braukāju pa skolām un uzrunāju jauniešus par seksualitāti, par attiecībām, arī atkarībām un vienkārši par dzīvi. Vēl man ļoti patīk satikt cilvēkus zem četrām, lai runātos, aizlūgtu. Daļu brīvā laika patīk pavadīt sportiskās aktivitātēs.

 

Lekcijas: Sievietes vērtība un Tēvs vai tēviņš?

Margota un Džons NairniŠīs divas būs lekcijas atsevišķi puišiem un meitenēm. Puiši lekcijā varēs uzzināt kā kļūt par labu tēvu un vīru, bet meitenes apzināties savu kā sievietes vērtību.

Margota un Džons Nairni ir no Tasmānijas Austrālijā. Džons ir bijis mācītājs draudzē Tasmānijā vairākus gadus. 2008. gadā Dievs viņus aicināja kā misionārus uz Eiropu. Četrus gadus abi ir pavadījuši Rumānijā, bet nu jau vairāk kā trīs gadus strādā Somijā. Viņi ir "Jaunatnes ar misiju" (JAM) darbinieki un šobrīd dzīvo Kovumaki JAM bāzē Somijā. Šīs ģimenes kalpošana ir darbs Kristus miesā, atraisot un sagatavojot Dieva cilvēkus viņu aicinājumā un dāvanās.

 

Lekcija: Sekss: pirms lietošanas lasīt instrukciju!

Ilze un Viesturs KnopkeniLekcijas mērķis ir mudināt jauniešus aizdomāties par noturīgu attiecību veidošanu, uzticību, patiesu beznosacījumu mīlestību. Lekcijas laikā jaunieši tiek aicināti kritiski izvērtēt medijos atspoguļoto par pretējo dzimumu savstarpējām attiecībām un cilvēka izskatu. Tiek stāstīts par ārpus laulības seksuālo attiecību negatīvajām emocionālajām, fiziskajām, garīgajām, sociālajām u.c. veida sekām.

Ilze un Viesturs Knopkeni ir precējušies kopš 2013. gada vasaras. Abi (šobrīd gan vairāk Viesturs) vada arī ĪMG raidījumu „Kāpēc gaidīt?” Latvijas Kristīgajā radio, kurā sarunājas ar cilvēkiem, kuri gaida un kuri jau sagaidījuši. Šobrīd abi audzina savas dvīņu meitiņas un bauda kopdzīvi laulībā, kā arī mudina jauniešus gaidīt līdz kāzām un izbaudīt pilnvērtīgu laulības dzīvi.

 

Lekcija: Otrā iespēja

Edgars GertnersBieži vien, kad, pēc pašu domām, esam bruņojušies ar visspēcīgāko ticības arsenālu, informāciju par to, kā darīt pareizi un citu garīgo munīciju, agri vai vēlu pakrītam un izgāžamies. Protams, es to nevienam nenovēlu, bet ļoti iespējams, ka 100% viss labais, kas dzirdēts ĪMG lekcijās par attiecību veidošanu, ar pirmo reizi dzīvē neizdosies. Un es nerunāju uzreiz par gultu – veidojot attiecības, nevis gadījuma sakaru, pirms nokļūsiet līdz seksam, būs jāatrisina ne viens vien rēbuss. Būs kritieni, būs zaudējumi. Kā atgūt ticību, lūgt piedošanu un attiecību karuselī nepazaudēt Dievu - par to lekcijā kā sākt no jauna jeb „Otrā iespēja”.

Edgars Gertners ir pērminderis, lektors „Alfa” kursā, kalpo Rīgas Jēzus evanģēliski luteriskajā draudzē.

© 2016 Īsta Mīlestība Gaida. All rights reserved.