"Kas ir sekss?"

Džons Marks Komers

Džons Marks Komers (John Mark Comer) ir mācītājs Bridžtaunas (ASV) Jēzus draudzē. Viņš ir arī vairāku grāmatu autors, tostarp "Mīlestības teoloģija: Dievs. Mīlestība. Laulība. Sekss. Un nebeidzamais stāsts par vīrieti un sievieti." ("Loveology: God. Love. Marriage. Sex. And the never-ending story of male and female.").

„Es saprotu, ka šobrīd visa pasaule – gan mana ģimene, gan draugi, gan kaimiņi, runā par seksu un par to, kas īsti ir sekss. Un arī kā Jēzus sekotājs saprotu to, ka ir milzīga atšķirība starp pasaules definīciju un Dieva definīciju par to, kas ir seksualitāte. Ar to es domāju, ko mums paskaidro Svētie Raksti un kā Jēzus un Bībeles autori to definē.

Lūk, kā es to redzu – mūsdienu pasaule definē seksu kā izklaidējošu spēli starp diviem abpusēji vienprātīgiem pieaugušajiem. Tātad tā ir fiziska, bioloģiska divu ķermeņu sapārošana, lai gūtu seksuālu atvieglojumu. Kas gan tur liels? Kamēr vien tas notiek starp diviem saprātīgiem pieaugušajiem un abi gūst baudu, kas gan tur slikts? Tā ir tikai spēle pieaugušajiem. Bet tad nāk Baznīca un saka: „Labi, šeit būs noteikumi, ko jūs drīkstat un nedrīkstat darīt.” Taču tie tiek pieslīpēti pasaules definīcijai un tad Baznīca saka: „Jūs to varat darīt, bet tikai laulībā un pie tam – vīrs ar sievu, nevis vīrs ar vīru vai sieva ar sievu.” Un lielākajai daļai no mums tas liekas absurdi, jo ja tu neesi Jēzus sekotājs un to dzirdi, tu uzreiz domā: „Kas tā par vājprātīgu, neizglītotu, „tradicionālu” un novecojušu uztveri?! Nenormāli!”

Bet ir svarīgi izzināt, kas tieši ir sekss. Es lasu Svētos Rakstus un Jēzus pamācības un saprotu to šādi- Mozus grāmatā 2. nodaļā tiek lietots vārds echad, kur divi cilvēki kļūst par echad jeb vienu miesu. Tas ir grafisks un svarīgs vārds, kas, salikts kopā ar vārdu „miesa”, nozīmē: sakausēti kopā visdziļākajā veidā. Ka seksā vīrietis un sieviete tiek sakausēti kopā visdziļākajā veidā, tā ir divu cilvēku savienošana vienā būtnē. Ķermenis un dvēsele, fiziskais un garīgais, jo nav iespējams abus atdalīt. Sanāk, ka tas ir daudz nozīmīgāks skats uz seksu nekā pasaule to definē. Pasaule saka: „Tas ir spēle, bioloģija. Kas tur liels?” Bet Dievs saka: „Nē, pagaidi. Tas ir daudz kas vairāk. Tā ir divu cilvēku saplūšana vienā būtnē atkal un atkal izbaudot un izsakot savu mīlestību vienam pret otru caur savu seksualitāti.”

Laulībā tas ir ārkārtīgi skaisti, jo šie divi cilvēki ir nepieciešami un tas viņiem neļauj attālināties. Tas tur viņus kopā, savieno viņus echad jeb vienā. Ārpus laulības tas var būtu necilvēcīgi, jo tas var cilvēkus padarīt par objektiem, lai sevi apmierinātu. Un katru reizi, kad tu pamet savu seksuālo partneri, tu pārrauj šo echad, šo vienotību, it kā daļa tevis tiktu pazaudēta. Ja to dara pietiekami bieži, tas tevi sāk iztukšot.

Es kā Jēzus sekotājs uzskatu, ka mums ir nepieciešams šis padziļinātais skats uz seksu nevis tas kā pasaule to definē. Mums ir nepieciešams atgriezties pie šīs noslēpumainās, skaistās un spēcīgās realitātes, kas notiek, kad vīrietis un sieviete mīlējas.”

 

Vairāk par Džonu Marku Komeru un viņa darbu uzzini mājas lapā www.johnmarkcomer.com.

Tulkojusi: Viktorija Krasovska

© 2016 Īsta Mīlestība Gaida. All rights reserved.