Kad ir īstais laiks seksam?


1992.gadā, ASV, Tenesijas štatā pie kāda jauniešu vadītāja Ričarda Rosa pienāca divas jaunietes, kuras pastāstīja, cik muļķīgi viņas jūtas, ka ir vienīgās meitenes pamatskolā, kas vēl nav zaudējušas nevainību. Ričardu šokēja fakts, ka sabiedrība var tik ļoti iespaidot pusaudžus, ka viņi sāk domāt - nevainība šajā vecumā tiek uzskatīta par kaut ko neeksistējošu vai nenormālu. Dažus iespaidoja citu domas, ka tie, kas nav pārgulējuši, ir „nūģi”. Kāda meitene pārgulēja ar puisi tikai tāpēc, ka viņai likās, ka nevainība ir kaut kas tāds, no kā jātiek vaļā. Šis vīrs sāka domāt par iespēju, kā panākt, lai jaunieši uzzinātu, ka patiesībā viņi nav vieni, ka ir vēl citi šajā vecumā, kas nevainību nav zaudējuši. Viņam radās ideja izveidot apsolījuma kartītes, kurās jaunieši parakstītos zem solījuma atturēties no seksuālām attiecībām pirms laulībām. Iespēja parakstīt apsolījuma kartiņu ir ikvienam – arī tiem, kas jau ir pārgulējuši, bet vēlētos sākt visu no jauna. 

Šī ideja kļuva populāra, un nu visā pasaulē ir parakstītas jau vairāk kā 3 miljoni apsolījuma kartītes. Latvijā – vairāk kā 4000.


Hallo! Vai tad sekss ir slikts? 

Nē, nē, nē!
Īsta Mīlestība Gaida nav pret seksu, tā ir par vislabāko seksu.
Mēs visi esam radīti kā seksuālas būtnes. Radītājs bija tas, kurš izgudroja seksu! Kāpēc? Sekss ir domāts ne tikai, lai radītu bērnus, bet arī lai „salīmētu” vīru un sievu baudpilnās attiecībās. Sekss rada stipras emocionālās un garīgās saites, un ne tikai...


Zaļās vai sarkanās zemenes?

Kad tu vasaras sākumā stāvi pie dobes, kas ir pilna ar zaļām zemenēm, - kas tevi attur mesties iekšā un kāri tās ēst? – Hm... varbūt tas, ka tu zini, ka ir arī sarkanās zemenes? Varbūt tas, ka tu zini, ka no zaļām zemenēm var dabūt caureju? Jā, tieši tā tas ir ar seksu pirms laulībām. Sarkanās zemenes var dabūt tikai laulībā! Protams, tu vari TO darīt, bet tad tev arī jāsaprot, ka – tāpat kā ēdot zaļas zemenes – var piemesties caureja, tāpat arī sekss līdz laulībām var izraisīt garīgo „caureju”. Jā, diemžēl nav izgudrots prezervatīvs, kas pasargātu tavu sirdi.


Bet kā tad bez seksuālās pieredzes?

Bieži dzirdēts apgalvojums, ka seksuālajām attiecībām nepieciešama pieredze. Šis ir viens no lielākajiem mītiem, kāds vien ir izgudrots. Katras meitenes un katra puiša seksualitāte ir tik atšķirīga, ka pieredze ar vienu partneri neko nedod, lai ar nākošo partneri seksuāli saderētu. To var salīdzināt ar sportu! Lai labi spēlētu basketbolu, jātrenējas basketbols. Nevar kļūt par labu basketbolistu, trenējoties hokeju. Tieši tāpat ir ar seksuālajām attiecībām. Lai labi mīlētos ar Ilzi, regulāri jāmīlējas ar Ilzi. Nevar iemācīties labi mīlēties ar Ilzi, mīlējoties ar Ievu.


Apsolījums un gredzens.

Apsolījuma kartīte ir rakstisks apliecinājums Tevis izdarītajai izvēlei. Tas ir kā solījums topošajam dzīvesdraugam (vīram vai sievai) pirms laulībām! Kad esi pieņēmis lēmumu dzīvot bez seksuālajām attiecībām līdz laulībām, tad vari parakstīt apsolījuma kartīti. To var glabāt kā atgādinājumu par savu nozīmīgo lēmumu kādā Tev bieži redzamā vietā. Izprintē savu apsolījuma kartiņu mūsu mājas lapā (skaties sadaļā „Izvēlies!”).

Gredzens, kuru Tu, iespējams, jau esi pamanījis kādam savam vienaudzim arī tiek nēsāts kā atgādinājums par izvēli būt seksuāli tīram un ir kā piemērs apkārtējiem. Gredzens ir no sudraba un tajā angļu valodā iegravēts „True Love Waits” (Īsta Mīlestība Gaida). Par gredzena saņemšanu informācija meklējama mūsu mājas lapā.

 

Autors: Kaspars Ozoliņš

© 2016 Īsta Mīlestība Gaida. All rights reserved.