"Kā pareizi pateikt puisim, ka viņš man neinteresē?"

Leida Ozoliņa
"Izlasīju „Sīrupā” par organizāciju „Īsta Mīlestība Gaida” un parakstīju apsolījuma kartiņu. Man ir radies kāds jautajums - kā pareizi pateikt puisim, ka man viņš neinteresē?" (M., 16 gadi)

Atbild Īsta Mīlestība Gaida lektore Leida Ozoliņa (attēlā).

Sveika!

Tas ir labi, ka vēlies būt atklāta pret puisi un tai pat laikā, nevēlies viņu sāpināt. Nereti meitenes un arī puiši jūtas vainīgi, ka nevar atbildēt ar to pašu, kad pretējā dzimuma pārstāvis izrāda uzmanību. Īpaši tas ir gadījumos, kad puisis, piemēram, ir ļoti  jauks pret meiteni, dāvina ziedus, dāvaniņas, saka mīļus vārdus vai ik pa laikam pārsteidz. Šādā gadījumā ir ļoti svarīgi būt atklātai pret puisi, un noteikti nevajag justies vainīgai, ka Tev viņš neinteresē. 

Lai gan katrs atraidījums ir sāpīgs, vēl sāpīgāk puisim būtu, ja viņš uzzinātu par tavām patiesajām jūtām, – ka esi kopā ar viņu aiz žēluma. Turklāt, katra pavadītā diena nepatiesās attiecībās kavētu jūsu abu laiku un iespēju būt kopā ar savu īsto otro pusīti. Protams, var būt gadījums, kad puisis ir uzstājīgs un jebkurā gadījumā turpina izrādīt uzmanību. Mans padoms ir – esi atklāta uzreiz un nevelc garumā - pastāsti puisim, ko patiesībā domā. Jo ātrāk, jo labāk! Atceries, ka Tu to dari arī viņa paša dēļ!  Pirms runā par to, ka Tev viņš ir vienaldzīgs, pastāsti par labajām īpašībām, ko Tu viņā saskati. Pastāsti viņam par to, ka Tu tici, ka jums katram kaut kur ir īstais/īstā un ka jūs abi noteikti neesat domāti viens otram. Pastāsti viņam par savu lēmumu gaidīt savu otro pusīti un iedrošini arī puisi noticēt īstai mīlestībai un tam, ka uz pasaules ir meitene, kuru viņš vēl nav saticis, bet kura viņam noteikti patiks daudz vairāk par Tevi. Mēģini runāt tā, lai puisis nezaudē pašvērtību un nejūtas pie kaut kā vainīgs. Protams, ja tas ir kāds uzmācīgs un nekaunīgs puisis, tad pasaki īsi un konkrēti, ka nekas nesanāks. Mēs jau neiemīlam kādu viņa īpašību dēļ vai tāpēc, ka kāds ir labāks par otru. Mēs vienkārši mīlam ar sirdi, nevis ar prātu. Puisim var būt pat vislabākās īpašības, kādas vien Tev ir svarīgas, bet  - ja nav tas klikšķis, tad nav. Tāpēc – esi godīga!

© 2016 Īsta Mīlestība Gaida. All rights reserved.