Jutos pasaulē laimīgākais vīrietis, kad viņa man pateica "JĀ".


Linda un Joacim Bergman:

Laulībā kopš 2010. gada 31. jūlija
Pirms saderinājās bija kopā pus gadu

Pirmais skūpsts - Katram no viņiem ir savs variants... Bet tas bija kādu laiku pirms saderināšanās. Toties abi atceramies pirmo bučiņu uz vaiga – divu mēnešu kopā būšanas jubilejā.

Saderināšanās laiks - pus gads

Pirmā nakts - kāzu nakts
Ir četrus mēnešus jauna meitiņa Seanna Emilia


Foto no personīgā arhīva.

Ar Bergmaņu pāri sarunājās Leida Ozoliņa.


"Īsta Mīlestība Gaida" Latvijā aizsākās ar kādas meitenes - Lindas Balceres - atsaukšanos Dieva aicinājumam. Nu jau pāris gadus Linda dzīvo Somijā kopā ar vīru un meitiņu. 16 gadu vecumā Linda sāka lūgt par savu otro pusīti un arī iedrošināja citus ticēt īstai mīlestībai. Ne vienmēr šis ceļš bija viegls, ir gadījies saņemt pat draudu vēstules un nicinājumu ĪMG dēļ. Tomēr tas bija tā vērts – gaidīt teju 15 gadus, bet sagaidīt savu Dieva doto un izlūgto Joakimu...


Pastāstiet par sevi!

Joakims: 38 gadi, strādā par prāmju policistu. Patīk sports, ceļošana, spēlē ģitāru un bungas. Patīk garas pastaigas un sarunas, jūra, salmiaku saldumi (tipiski Somijai :) ), grupa Jorspeis un Lindas gatavotā burkānu kūka.

Linda:  31 gads, pirms bērniņa nākšanas pasaulē strādāja par mūzikas skolotāju un draudzē vadīja slavēšanu. Patīk mūzika (ļoti!), ceļošana, smiekli, filmas, kas liek aizdomāties, rakstīt Joakimam mīļas kartiņas, riktīgi balts un biezs sniegs, ēst, vakara pastaigas ar vīru un peldēšana jūrā, kad ir lieli viļņi.


Kā Jūs iepazināties?

J: Ar draugu devāmies uz kādas grupas uzstāšanos. Kad nonācām stāvvietā, es ieraudzīju pasaulē skaistāko meiteni. Savam draugam jau toreiz pateicu, ka kādu dienu mēs būsim kopā. Es apsēdos netālu no Lindas un viņas draudzenes un mēģināju uzsākt sarunu. Bet viss ko mēģināju bija bez rezultāta... Jautāju, ko lai daru, lai viņa man beidzot pievērstu uzmanību un Linda jokodamās teica – nu ielec tajā jahtu piestātnes ūdenī. Pēc tam, kad es biju slapjš un netīrs viņa beidzot sāka ar mani runāt... :)  Mans nākamais izaicinājums  bija pierunāt satikties atkal. Mēģināju visu iespējamo, pat solīju pagatavot Lindai un viņas draudzenei suši.  Vispār kaut kā uzreiz jutu, ka nedrīkstu padoties, jo Linda tiešām bija ļoti uzmanīga un nemetās tā uzreiz iekšā šajās attiecībās. Man tas ļoti patika. Jau mūsu otrajā tikšanās reizē (tas nebija randiņš) Linda man pastāstīja par ĪMG. Mani tas ļoti aizrāva! Kad jau bijām oficiāli kopā kā pāris, uzreiz stingri nolēmām, ka tikai mūsu kāzu naktī būs pirmā reize, kad piedzīvosim viens otra tuvību. Tajā, ka mēs esam kopā, pavisam noteikti bija Dieva vadība, jo savdabīgi liekas tas, ka tik mazā pilsētā, kur visi viens otru pazīst, nebijām visus šos daudzos gadus satikušies.  Abi esam ļoti sabiedriski cilvēki. Acīmredzot, nebija īstais laiks. Kad Lindu pirmo reizi ieraudzīju, uzreiz ļoti spēcīgi jutu, ka šis ir mans cilvēks. Lai arī viņa sākumā neizrādīja pilnīgi nekādu interesi,  zināju, ka būsim vīrs un sieva.

L: Tas bija 2009. gada jūnijs, kad ar draudzeni  devāmies uz vienas kristīgās grupas koncertu. Ļoti patika grupa un pavisam noteikti nebija ne mazāko nodomu ar kādu iepazīties. Baudīju koncertu, līdz pie mūsu galdiņa piesēdās divi puiši. Viens no viņiem ļoti centās uzsākt ar mani sarunu, taču nebiju ieinteresēta un biju vēsa. Viņš mēģināja visu iespējamo, pat ieleca manis dēļ netīrā, eļļainā jahtu piestātnē, lai pierunātu satikties un uzzinājis, ka suši ir mans mīļākais ēdiens, uzaicināja mani un manu draudzeni vakariņās un solījās mums pagatavot suši.


Kā un kad viens otru pirmo reizi ieraudzījāt, un, ko padomājāt?

J: Ļoti jauka un skaista meitene un citadāka nekā citas – viņā apkopojas nesamākslots prieks un miers.

L: Nu nepatika man viņš sākumā :) .  Šķita pārāk pārliecināts par sevi. Bet, iepazīstot Joakimu vairāk, atklājās, ka viņš ir vislabestīgākais un mīļākais cilvēks, kādu es pazīstu.


Spilgtākās atmiņas par pirmo randiņu - vieta, laiks, mūzika, pirmās dāvātās puķes. Un vispār - cik ilgs laiks pagāja no iepazīšanās līdz pirmajam randiņam?

J: Laikam tāda īsta pirmā randiņa mums nemaz nav, jo sākumā laiku kopā pavadījām kā draugi, bet pirmā  īstā satikšanās reize pēc koncerta bija suši vakars. Neskatoties uz to, ka Linda tajā vakarā nebija viena, jo ciemos aicināju arī viņas draudzeni, es biju ļoti uztraucies.  Tomer mēs ļoti jauki pavadījām laiku. Draudzene, ar kuru Linda bija kopā, tagad ir kā mūsu ģimenes loceklis.

L: Jā, pirmā kopā pabūšanas reize laikam tad ir tas vakars, kad bijām pie Joakima ciemos ēst suši - tagad suši ir MŪSU ēdiens. Viņš bija ļoti pacenties – sveces, mūzika, ļoti uzkopta māja... Varēja just, ka viņš  bija ļoti satraucies. Vakars izvērtās ļoti garš un interesants – daudz smējāmies, pļāpājām, jutu, ka vēlos šo puisi iepazīt vairāk – kā draugu!


Pastāstiet par bildinājumu!

J: Biju visu kārtīgi izplānojis. Pat sarunāju ar Lindas priekšnieci, lai palaiž Lindu tajā dienā ātrāk no darba. Tā kā zināju, ka Lindai patīk gan piedzīvojumi, gan romantika, tad izdomāju, ka bildinājums būs gan piedzīvojumiem bagāts, gan romantisks. Viņai bija jādodas meklēt ”Atradumu” – bija jāseko dažādām norādēm uz dažādām vietām. Pēdējā punktā viņu gaidīju es. Linda bija ļoti priecīga un es izlikos, ka tas ir viss, ka nu vedīšu viņu atpakaļ uz darbu. Bet es sāku braukt pretējā virzienā. Un kad mēs nonācām uz lauku ceļa, Linda sāka uztraukties, jo saprata, ka nokavēs darbu.  Es tik smaidot teicu, lai viņa uzticas man. Kad nonācām līdz galamērķim, vedu Lindu uz sagatavoto pārsteiguma vietu. Bildinājuma brīdis bija tik emocionāls – smiekli, laimes asaras... Un jutos pasaulē laimīgākais vīrietis, kad viņa man pateica JĀ.

L: Laikam ejot, šī draudzība pārtapa stiprākās jūtās. Es tiešām piedzīvoju visu, ko meitene var vēlēties iemīlēšanās stadijā – romantiskas pastaigas gar jūru mēness gaismā, neskaitāmus pārsteigumus,  garas telefona sarunas, mīļas īsziņas katru dienu. Viņš tik ļoti mani lutināja un tiešām iekaroja manu sirdi. Kad lūdzu Dievu par viņu, jutu sirdī pilnīgu mieru un pārliecību, ka šis ir mans cilvēks. Abi sapratām, ka gribam būt kopā pa īstam – kā ģimene. Un tam sekoja pasaulē interesantākais un romantiskākais bildinājums. Man bija jādodas ”Atraduma” meklējumos. Visādās vietās tika atstātas norādes ar mīļām, mazām dāvaniņām, kas Joakimam asociējās ar mani un man bija pēc katras atrastās norādes jāmeklē nākošā norāde. Pēdējā stacijā mani gaidīja Joakims un teica, ka vedīs mani atpakaļ uz darbu, bet... viņš sāka braukt pretējā virzienā! Līdz nonācām līdz ūdens atrakciju parkam, kas atradās vienā SPA viesnīcā. Es, protams, sajūsmā, bet... tā vietā tiku aizvesta uz vietu, kas bija izdekorēta ar sarkanām sirsniņām un kādām simts svecēm. Šādā romantiskā gaisotnē tiku bildināta. Es smējos un raudāju aiz prieka un jutos neaprakstāmi laimīga. Pēc tam,protams,  sekoja  iztrakošanās akvaparkā un romantiskas vakariņas sveču gaismā. Dievs tiešām man ir devis pasaulē romantiskāko cilvēku!


Kāda bija kāzu diena? Ko atceraties visspilgtāk?

J: Ļoti spilgti atceros mirkli, kad es ar Lindas brāli, kurš bija arī mūsu vedējtēvs, stāvēju baznīcā un gaidīju Lindu. Viņa ar tēti nāca pa baznīcas eju man pretī un es knapi valdīju asaras. Viņa bija pasaulē skaistākā līgava, kādu vien varētu iedomāties.  Visa ceremonija man palika ļoti spilgtā atmiņā – tā notika Usmas baznīcā, kas bija sveču pārpilna un mūs laulāja mūsu draudzes mācītājs no Somijas. Ļoti patika grupas Jorspeis vadītā slavēšana. Vēl ļoti spilgti atceros mūsu personīgo solījumu, kad Linda dziedāja savu apsolījumu pašsacerētas dziesmas - Dream come's true - veidā.

L: Kā mēs abi sakām - skaistākā diena mūsu mūžā. Milzīgs paldies mūsu vedējiem Reinim un Veronikai, kas padarīja mums šo dienu neaizmirstamu. Mums bija skaista ceremonija baznīcā, tad devāmies izjādē ar zirgiem, kam sekoja vedēju jaukie pārsteigumi. Viesības notika tuvāko draugu un ģimenes lokā – ar daudziem muzikāliem priekšnesumiem. Arī paši bijām iestudējuši pirmo valsi kā pārsteiguma deju, kam sekoja neliels skečiņš par to, kā mēs iepazināmies. Visspilgtāk atceros to brīdi, kad nācu iekšā baznīcā un redzēju, ar kādu mīlestību un prieku Joakims raugās uz mani.


Ko jūs visvairāk novērtējat viens otrā?

L: Viņa lielo mīlestību pret mani un Seannu. To, ka viņš ir vislabsirdīgākais cilvēks, kādu es pazīstu. Viņa romantiskumu, aizraujošās idejas un rūpes par mums.

J: Nu te es garu sarakstu varētu minēt, jo man ir perfekta sieva! :) Nopietni! Priekš manis viņa ir pati, pati labākā. Bet Jūs noteikti kādas konkrētas lietas gribat zināt, vai ne? Nu labi, novērtēju, ka viņa ir ļoti izpalīdzīga, ļoti mīļa, vienmēr pret visiem laipna. Ļoti patīk, ka ar viņu varu būt es, patīk, ka varam daudz runāties, ka mums kopā nekad nav garlaicīgi, ka viņa garšīgi gatavo.


Ko jūs teiktu tiem, kas domā, ka gaidīt līdz kāzām nevajag, jo ja nu pēc kāzām atklāj, ka seksuāli nesader?

J: Ja tā atklāti runājam – labi, varbūt sākumā kādam pārim arī var likties, ka kaut kas nav tā, kā gribētos, BET laulībā esot, to visu var pilnveidot, iemācīties, kas viens otram patīk. Ar laiku sekss kļūst labāks un labāks. Tāpēc jau ir atšķirība - sekss laulībā vai sekss vienas nakts sakaros - laulībā tas noteikti ir 100 reizes labāk, jo pāris šo prasmi var pilnveidot laika gaitā.


Kādas pārmaiņas bērniņš ienesa jūsu dzīvē?

L: Seanna bija ļoti gaidīts mazulis, taču nebiju iedomājusies, ka pirmie mēneši būs tik grūti! Laikam pārāk daudz informācijas ieguvu par grūtniecību un dzemdībām, bet par pašu sākumposmu nē. Taču tagad viss ir pavisam citādi - ir patiešām brīnišķīgi! Esmu ļoti pateicīga Dievam par vīra atbalstu - it visā. Dzemdībās viņš bija mana anestēzija :) un pirmajās dienās palika kopā ar mums mājās. Sākumā ļoti pārdzīvoju, ka neatliek vairs tik daudz laika tikai man un vīriņam, bet tagad arī tas ir mainījies, jo mazā uz nakti iet čučet jau septiņos vakarā, un tad laiks līdz mūsu gulētiešanai ir tikai man un vīram. Piekrītu rakstu vietai Bībelē, ka bērni ir tā Kunga svētība (Psalms 127:3). Nekad iepriekš nevarēju iedomāties, ka mīlestība pret savu bērnu var būt tik spēcīga.

J: Jā, pievienojos Lindai. Pavisam noteikti Seanna mūsu laulībā ir svētība un mūsu attiecības vēl vairāk ir stiprinājusi. Un ienesusi tik daudz prieka! Ļoti patīk tie brīži, kad varam laiku pavadīt trijatā.


Seanna Emilija.


Kā jūs izvēlējāties valsti, kur dzīvot, kāpēc Somija, nevis Latvija, vai bija grūti pieņemt lēmumu?

J: Linda izvēlējās :) Es, lai gan esmu šeit dzimis un uzaudzis, pilnīgi mierīgi varētu arī dzīvot Latvijā. Man ļoti patīk Latvija, Lindas ģimene un draugi. Esam runājuši, ka kādreiz, iespējams, arī pamēģināsim dzīvot Latvijā. Pašlaik pilsēta, kurā dzīvojam, ir ļoti piemērota ģimenēm ar maziem bērniem – te ir labs gaiss, miers, jūra ļoti tuvu, bēbīšiem daudz aktivitāšu un ļoti labi spēļu laukumi bērniem. Piekrītu Lindai, ka pagaidām ir labi, ka esam šeit.


Kāda jūsuprāt ir ilgas laulības formula?
 

J: Mācēt apvienot būšanu par labākajiem draugiem ar savstarpējo pievilcību. Rūpēties par mīlestību kā par puķi - laistīt un kopt to. 

L: Mācēt nomirt sev. Uzturēt draudzību, romantiku, izrādīt rūpes vienam pret otru. Un tas, ka mūsu ģimenē ir Dievs, ka varam lūgt kopā.


Ko jūs ieteiktu tiem, kas gribētu gaidīt, bet šaubās par to, ka sagaidīs savu otru pusīti?

L: Es esmu dzīvs piemērs tam, ka tas IR tā vērts! Pagāja diezgan ilgs laiks, līdz es Joakimu satiku, bet šī gaidīšana atmaksājās par visiem 100%. Esam ļoti laimīgi kopā! Un vēl – atļaušos būt tieša un godīga – mums bija pasaulē romantiskākā un skaistākā kāzu nakts. Un apziņa, ka es to daru ar savu vīru, un tā  ir mana pirmā reize, ir vienkārši neaprakstāmi brīnišķīga! Mīļie jaunieši, lūdzu nepadodieties šīs pasaules kārdinājumiem. Sagaidiet savu īsto, jo tas ir tas, ko Dievs vēlas priekš jums! Un Viņš nedod saviem bērniem sliktas dāvanas!


Lindas un Joakima kāzu video.

© 2016 Īsta Mīlestība Gaida. All rights reserved.