Festivāla lekciju tēmas un lektori

Izvēles lekcijas festivālā "Mīlestība nav mirusi"

Arī šogad festivālā "Mīlestība nav mirusi" varēsi dzirdēt daudz interesantas lekcijas. Ar kādām no lekcijām un lektoriem vari iepazīties šeit.

 

Lekcija: Mīlestība nav mirusi

Ulvis KravalisUlvis Kravalis – pedagogs, ĪMG un Krīzes grūtniecības centra lektors, Lutera akadēmijas students, Sv.Gregora kristīgā misijas centra absolvents, kalpo Rīgā - ev. lut. Vecajā Sv. Ģertrūdes draudzē.

Man ļoti patīk piedzīvojumi! Tāpēc Dievs, es ticu, ir mani ielicis tādā "brīvā specvienības aģenta" pozīcijā - lai būtu pieejams Viņam un cilvēkiem. Mans lielākais prieks dzīvē ir brīži, kad cilvēki sastop Mīlestību un man ir iespējams būt tajā līdzdalībniekam. Es braukāju pa skolām un uzrunāju jauniešus par seksualitāti, par attiecībām, arī atkarībām un vienkārši par dzīvi. Vēl man ļoti patīk satikt cilvēkus zem četrām, lai runātos, aizlūgtu. Daļu brīvā laika patīk pavadīt sportiskās aktivitātēs. 

 

Lekcija: Sievietes vērtība

Irēna BindemaneLekcija tikai meitenēm par to, ko nozīme būt sievietei. Lekcijā tiks aplūkoti jautājumi par to, kā pasargāt savu sirdi no ievainojumiem; kā sagatavoties laulībai un saglabāt šķīstību. Kādas ir visizplatītākās kļūdas mūsdienās, kad bieži vien cilvēks izvēlas nepareizos padomdevējus – medijus, horoskopus, zīlniekus u.tml.

Irēna Bindemane ir biedrības "Ģimenes šūpulis" līdzdibinātāja un kalpo Siguldas ev.lut.draudzē luterāņu diakonijas darbā. Beigusi Lietišķās mākslas vidusskolu un Lutera akadēmiju. Dodas uz skolām un runā ar jauniešiem par vērtībām, jo viņai sāp, ka mīlestība tiek meklēta tur, kur tās nav. Par sevi Irēna saka: „Mēģinu būt instruments Dieva rokās”.

 

Lekcijas: Vai ir iespējama laimīga ģimene? un Sekss: pirms lietošanas lasīt instrukciju!

Kaspars OzoliņšKo tu atbildētu uz šādu jautājumu?

Kaspars Ozoliņš jau vairākus gadus ir biedrības „Īsta Mīlestība Gaida” lektors, beidzis Sv. Gregora kristīgās kalpošanas skolu. Laimīgi precējies un viņam ir 3 bērni. Pirms bija saticis savu sievu, uz jautājumu – vai ir iespējama laimīga ģimene – viņš atbildēja – nē. Par savu ceļu uz laimīgu ģimeni un par izaicinājumiem, kas jāpārvar mums katram, dzīvojot mūsdienu pasaulē, Kaspars stāstīs šajā lekcijā.

 

Lekcija tikai puišiem: Tēvs vai tēviņš?

Jānis AkmensKāda atšķirība ir starp tēvu un tēviņu? Un kas raksturo īstu vīrieti? To uzzināsi šajā lekcijā.

Jānis Akmens ir vīrs, kurš meklē Dieva tuvumu personīgās attiecībās. Kristus karavīrs, pēc brīvas izvēles Kristus kalps.
 Par sevi Jānis saka: ”Dzīvoju laukos - meža vidū, esmu zemnieks. Vairāk kā 10 gadus strādāts
 policijā, kur arī atgriezos pie Dieva. Trīs ar pus gadus biju kapelāns Latvijas armijā. Cenšos ievērot lūgšanas disciplīnu, katru dienu vienā un tai pašā laikā no rīta pulksten 6:00. 
Precējies, divu dēlu tēvs.”

 

Lekcija: Kā saprast, ka viņš/viņa ir mans īstais?

Krists KalniņšMūsdienu laikmetā, kad laulību šķiršanās radītāji ir ļoti augsti, rodas jautājums – kas noticis? Daudzi saprot, ka jāsāk risināt problēmas laulībā. Bet kā tad ir ar laiku līdz tām? Ko darīt, kamēr esmu viens? Kā nepieļaut, ka draudzējos, precos nepareizu motīvu vadīts? Un kā saprast, vai viņš/viņa ir mans īstais?

Krists Kalniņš ir mācītājs Vecajā Svētās Ģertrūdes ev. lut. draudzē. Viņam ir sieva un pieci bērni. Vadījis LELB Jauniešu centru. Vada lekcijas laulāto un pirmslaulību kursos. Kristam ir dāvana kalpot pāriem. No tiem vairāki tikuši pāri laulību krīzei un ir arī tādi, kuri pēc pārrunām ar mācītāju sapratuši, ka nav īstais laiks vai īstais cilvēks.

 

Lekcija: Ko ārsti saka par To?

Gints un Silvija LapiņiKontracepcijas līdzekļu ieviešana ir būtiski izmainījusi gan cilvēku psiholoģiju, gan visu sabiedrību. Brīvība nepalikt stāvoklī ir radījusi neizvēlīgumu partneru izvēlē. Taču, ja ir partneru maiņas, bieži vien seko ginekoloģiskas saslimšanas, un rezultāts ir neauglība. Dažkārt gan tiek uzdots jautājums – „ Bet vai tad tapēc būtu jāgaida ar seksuālām attiecībām līdz laulībām? Un vai dzīve bez seksa neradīs man veselības problēmas?”

Gints un Silvija Lapiņi ir ārsti, kuri ginekoloģijas nozarē strādā jau vairāk kā 20 gadus. Gints Lapiņš ir arī Vidzemes slimnīcas Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas vadītājs. Pirms vairākiem gadiem Latvijas medijus pāršalca neparasta ziņa – pieci Valmieras slimnīcas ginekologi atteikušies veikt abortus. Īstenībā viņi to nedarīja jau labu laiku. Kāpēc? Nāc un uzzini!

 

Lekcija: Viss par randiņiem un attiecību veidošanu

Ilze un Viesturs KnopkeniIr cilvēki, kuri uzskata, ka savas dzīves laikā iet uz randiņiem un veidot dziļākas attiecības mierīgi var ar vairākiem pretējā dzimuma pārstāvjiem, ir tādi, kuri uzskata, ka to drīkst darīt tikai ar īsto cilvēku. Kā tad īsti ir un ko randiņos darīt, lai cilvēku patiešām iepazītu, nevis tikai labi pavadītu laiku, par to uzzināsi lekcijā.

Ilze un Viesturs Knopkeni ir precējušies kopš aizvadītā gada vasaras, tādēļ pirmslaulības "randiņu laiks" viņiem vēl ir pavisam svaigā atmiņā. Viņi abi vada arī ĪMG raidījumu "Kāpēc gaidīt?" Latvijas Kristīgajā radio, kurā sarunājas ar cilvēkiem, kuri gaida un kuri jau sagaidījuši. Šobrīd abi bauda kopdzīvi laulībā un mudina jauniešus gaidīt līdz kāzām un izbaudīt pilnvērtīgu laulības dzīvi.

© 2016 Īsta Mīlestība Gaida. All rights reserved.