“Laulībā jūtamies ļoti, ļoti laimīgi!”


Iveta un Andris Suščiki:

Laulībā jau divus gadus
Pirms saderinājās bija kopā trīs mēnešus
Pirmais skūpsts - kāzu dienā
Saderināšanās laiks - trīs mēneši
Pirmā nakts - kāzu nakts
Ir septiņus mēnešus jauna meitiņa Joanna

Foto no personīgā arhīva.

Ar Suščiku pāri sarunājās Leida Ozoliņa.


Pastāstiet par sevi!

Andris: man ir 26 gadi, darbojos biznesā, patīk sports, programmēšana, matemātika un laiks ar draugiem.

Iveta: 29 gadi, līdz bērniņa piedzimšanai darbojos bērnu un jauniešu nometņu organizēšanā (www.vispasaulesberni.lv), tagad tikai daļēji. Patīk sports, valodas, ceļošana, laiks ar draugiem.


Kā jūs viens otru satikāt un kā zinājāt, ka esat viens otram īstie?

A: Mēs satikāmies lūgšanu nometnē History Makers  2009. gada februārī. Man uzreiz iepatikās Iveta, taču es baidījos kļūdīties. Baidījos, ka tās ir tikai manas iekāres. Negribēju Ivetai nekādā veidā nodarīt pāri. Taču nespēju izmest viņu no sava prāta. Nolēmu, ka ir jāgavē un jālūdz. To arī darīju. Šo dienu laikā Dievs man teica, lai es pats neko nedaru (nesāku Ivetai rakstīt, zvanīt, aicināt uz randiņiem), bet Viņš pats visu darīs!

I: Un tā arī bija! Tai laikā, kamēr Andris lūdza un gavēja, Dievs sāka kaut ko darīt manā sirdī. Es sāku just interesi par šo puisi ar tik interesanto uzvārdu! :) Kad bijām kopā kādos kristīgos pasākumos, vēroju, kā viņš izturas pret citiem cilvēkiem, kāds viņš ir, kā runā utt. Man patika! Ļoti! Pēc tam kādā vakarā Dievs mani ļoti īpaši uzrunāja un lika saprast, ka Andris ir tas cilvēks, ar ko man ir lemts būt kopā. Pēc šī vakara man vairs nekad nav bijušas nekādas šaubas!


Pastāstiet par laiku pirms kāzām, vai jums bija vienots skatījums par pirmslaulību dzīvi, randiņiem?

A: Laiks pirms kāzām bija ļoti skaists! Tad, kad es bildināju Ivetu (2009. gada septembrī), mēs uzreiz nolēmām, ka iesim uz pirmslaulību konsultācijām, kuras vadīja mācītājs Samuels Thomas. Man pirms tam bija bijušas daudzas attiecības, kuras es nožēloju, lūdzu piedošanu bijušajām. Mācītāja uzskati par fizisko tuvību/šķīstību pirms kāzām ir ļoti stingri. Un mums abiem tas patika, jo jau līdz tam arī paši bijām pārrunājuši un nolēmuši, ka būsim visā ļoti uzmanīgi, ka vēlamies, lai mūsu pirmais skūpsts ir tikai kāzu dienā. Mācītājs Samuels mums ļoti palīdzēja pieturēties pie šī lēmuma. Katrā reizē, kad mēs ar viņu tikāmies, viņš mūs “pārbaudīja”, jautājot, vai neesam pārkāpuši nekādas fiziskās tuvības robežas. 

I: Paldies Dievam, ka mums ar Andri bija vienots skatījums uz šķīstību pirms laulībām. Mums nebija nekādu nesaskaņu šai jomā.


Pirmais skūpsts kāzu dienā, mūsdienās tas daudziem liekas nereāli, kādēļ šāds lēmums?

A: Mūsuprāt, skūpsts uz lūpām ir intīms. Tā laikā divi ķermeņi saskaras, bieži vien lietā tiek liktas rokas, glāstot vienam otru utt. Reizēm var būt grūti apstāties... un tad jau ir bīstamība aptraipīt laulības gultu (“Laulība lai ir visiem godā un laulības gulta neaptraipīta, jo netiklos un laulības pārkāpējus Dievs sodīs.” Ēbrejiem 13:4). Protams, daudzi jaunieši apgalvo, ka viņi ir pietiekami stipri, lai stātos pretī kārdinājumam, taču mēs nolēmām neriskēt.

I: Protams, arī bez skūpstīšanās ir daudzas citas lietas, kas var ievest grēkā. Sēdēšana klēpī, glāsti, cieši samīļojieni utt... katram pārim pašam ir jāizlemj, ko viņi darīs līdz kāzām un ko nē. Kārdinājums ir liels, tāpēc robežām ir jābūt ļoti stingrām. 


Pastāstiet par bildināšanu!

I: Andris mani bildināja agrā 3. septembra rītā, nometoties uz ceļa un pasniedzot gredzenu... es biju tik ļoti pārliecināta par savu atbildi, manī nebija nekādu šaubu, tāpēc teicu skaidru JĀ! Tad mēs devāmies uz jūru, skatījāmies viļņos, debesīs, staigājām gar krastu un sapņojām par nākotni! :)


 

Ko jūs teiktu tiem, kas saka, ka gaidīt nav laba ideja, jo – ja nu pēc kāzām atklāj, ka seksuāli nesader?

I: Ticam, - ja Dievs ir ieplānojis diviem cilvēkiem būt kopā uz mūžu, tad Viņš ir radījis viņus saderīgus vienu otram!


Ko jaunu esat sapratuši, būdami laulībā?

I: Laulībā jūtamies ļoti, ļoti laimīgi! Esam par visu pateicīgi Dievam, jo zinām, ka tikai pateicoties Viņa lielajai žēlastībai un vadībai, esam satikušies, apprecējušies un esam viena ģimene. Protams, ikvienā laulībā ir arī grūtāki brīži, īpaši pirmajā laulības gadā, kad nākas pieslīpēties, pieņemt otru tādu, kāds viņš ir, mācēt sadalīt mājas darbus, kas ko dara utt. Taču tas ir ļoti vērtīgs laiks, kad laulība nostiprinās - tiek ielikti pamati tam, kā būs tālāk! Tāpēc, vajag pielikt visas pūles, lai “strādātu” pie attiecībām, veidot tās un neļaut velnam tās izjaukt. Visiem zināms, ka Latvijā ļoti daudzas laulības beidzas ar šķiršanos. Diemžēl. Velns ļoti strādā pie tā. 

A: Kad mēs apprecējāmies, uzreiz nolēmām, ka centīsimies būt kopā visur, cik vien tas ir iespējams, izņemot laiku, kad katrs iesim savā istabā pavadīt personīgo laiku ar Dievu. Šis laiks ir ļoti svarīgs. Es pat nevaru iedomāties, kā laulība var pastāvēt, ja kādam no laulātajiem nav personīgu attiecību ar Dievu. Tad ir daudz, daudz grūtāk. Šajā klusajā laikā Dievs māca, veido, runā, mierina utt... Nedrīkst pieļaut to, ka pēc laulībām Dieva vietu ieņem vīrs vai sieva. 


Kādas izmaiņas bērniņš ienesa jūsu laulībā?

I: Milzīgas! Sākumā pat nespējām apjaust, kas īsti notiek! No tā brīža, kad bērniņš ienāca laulībā, viss kļuva citādāk - negulētas naktis, nogurums utt. Taču tāds bija tikai sākumposms. Pēc dažiem mēnešiem pieradām, bērniņš arī pierada pie mums un tad kļuva daudz vieglāk! Tagad esam iemācījušies jauki pavadīt laiku kopā kā ģimene un arī atsevišķi kā vīrs ar sievu. Ieplānojam laiku tā, lai varam aiziet uz randiņu, atstājot mazo pie mūsu vecākiem. Tagad saprotam, ka bērns ir īsta svētība no Dieva un tas ir stiprinājis mūsu laulību, ienesis tajā kaut ko ļoti skaistu! :)


Ko jūs novērtējat viens otrā?

A: Pirmais, ko es pamanīju Ivetā, kas man tik ļoti patika, bija viņas lielā mīlestība pret Dievu, cilvēkiem un viņas vienkāršība. Tas man viņā patīk vēl joprojām!

I: Man Andrī patīk tas, ka ar viņu ir tik forši sarunāties. Kad vēl nebijām precējušies, varējām stundām runāties par visu. Arī tagad tas nav mainījies.


Jūsu novēlējums tiem, kuri vēl gaida īsto cilvēku.

I: Turpiniet gaidīt un lūgt! Dievs zina īsto laiku! Viņš zina labāk - kad un ar kādu cilvēku tu būsi kopā. Manuprāt, nav pareizi uzstādīt Dievam prasības, kādam ir jābūt tavam topošajam vīram vai sievai... tev var šķist, ka tu zini, taču Dievs zina labāk!

A: Atturieties no tādam lietām, kā masturbācija un pornogrāfija. Tas laulībā neienesīs neko labu.

I: Un vēl - kalpojiet Dievam 100%, kamēr vēl esat neprecēti, jo laulībā daudz laika būs jāvelta vīram vai sievai, bērniem, jādara mājas lietas, jāstrādā, lai uzturētu ģimeni... protams, arī esot laulībā var un vajag kalpot Dievam, taču, esot neprecētiem, tam parasti ir daudz vairāk laika! Tāpēc izmantojiet šo laiku!


Un ko jūs ieteiktu tiem, kuri jau ir attiecībās, bet vēl nesteidzas ar laulību?

A: Ja esat pārliecināti, ka Dievs jūs abus ir savedis kopā, tad nav iemesla kavēties, lai precētos. Pat ne finansiāli iemesli. Ir jāuzticas Dievam, kā tas būs jādara visu laulības dzīvi!

 


Ivetas un Andra kāzu video.

© 2016 Īsta Mīlestība Gaida. All rights reserved.